Vilniaus arkivyskupijos parapijų programa „Šeimų draugystė“

Į Lietuvą atvykusios Ukrainos šeimos patyrė daug skaudžių išgyvenimų: neteko namų, artimųjų, draugų, šeimoms tenka susiorientuoti nepažįstamoje aplinkoje ir gyvenimą pradėti kurti iš naujo. Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ pakvietė parapijų bendruomenių šeimas tapti Ukrainos šeimų draugais. Jas palaikyti, bendrauti, kartu leisti laisvalaikį ir kurti bičiuliškus ryšius.

Programos eiga:
  • Apsisprendus parapijai dalyvauti šioje programoje, surandamas vienas ar du programos koordinatoriai parapijoje, kurie kviečiami dalyvauti Vilniaus arkivyskupijos Carito organizuojamuose mokymuose (1 susitikimas).
  • Organizuojami mokymai parapijos bendruomenės šeimoms, norinčioms draugauti su Ukrainos šeimomis (1 susitikimas).
  • Lietuvos šeima susitinka su iš Ukrainos atvykusia šeima kartą per savaitę (po 2 ar 3 mėn. draugystės – kartą per savaitę ar kas antrą savaitę, pagal šeimų tarpusavio susitarimą) ir kartu leidžia laisvalaikį: lanko muziejus, parodas, vaikšto gamtoje, vakarieniauja ir pan.; taip pat padeda spręsti iškylančius sunkumus.
  • Parapijos programos koordinatoriai kartu su parapijos bendruomene organizuoja renginį šioje programoje dalyvaujančioms Ukrainos ir parapijos bendruomenės šeimoms kartą per mėnesį.
  • Programos koordinatorius parapijose palydi programos „Šeimų draugystė“ koordinatorė  VA Carite Gintarija Sedrisovienė. Kontaktai: tel. 8 679 01 662, el. p. gintarija.sedrisoviene@vilnius.caritas.lt
Šeimų pradėjusių šią programą pasidalijimai:

Rūtos šeima: „Mes su Anastasija ir jos dviem mergaitėm buvome susitikę. Susitikome pas mus vakarienei. Visiems vaikams patiko. Maniškės klausė, kada vėl atvažiuos Julia su Nadia (mergaičių vardai pakeisti), nors pradžioje maniškės buvo nedrąsios. Mums irgi radosi apie ką pakalbėti. Džiaugiuosi, kad joms sekasi gerai. Ivanna rado darbą, vaikai mokyklą ir darželį“.

Skaidrės šeima: „Su ukrainiete Darja ir jos nuolat čiauškančia dukryte pasivaikščiojome po Pilaitės apylinkes ir smagiai paplepėjome. Labai malonu buvo su ja pabendrauti. Darja nesiskundė savo buitimi.“

Anželos šeima: „Šiandien mūsų buvo pirmas susitikimas su puikia ukrainiete Lena ir jos paaugle dukra Ivanna (mergaitės vardas pakeistas). Labai šaunios ir norinčios bendrauti moterys, nepaisant jaučiamo nerimo dėl situacijos gimtinėje ir ten palikto pilnamečio sūnaus. Turėjome gražų pasivaikščiojimą nuo Pučkorių atodangos iki Belmonto. Tikrai labai svarbu neapsigauti dėl pirmo įspūdžio. Iš pradžių pasirodė, kad gal kiek nenoriai kalba, tylios, bet tik ilgesnio pasivaikščiojimo metu pamačiau, kad tai yra nerimo pilnos širdys, kad mintys kartais nuklysta tolyn ir pasakymai ,,kol kas visai nėra noro fotografuotis“ tėra išraiška to ilgesio ir nerimo. Bet tikrai kuo ilgiau buvome kartu, tuo labiau matėsi, kad abi atsipalaiduoja ir vis labiau pasakojasi, ir vis daugiau šypsojosi..:)). Dabar ypatingas metas įvertinti paprastų dalykų vertę“.

Šiuo metu programoje dalyvauja:
  • Ratnyčios Šv. apaštalo Baltramiejaus parapijos bendruomenė;
  • Vilniaus Išganytojo bažnyčios (joanitai) bendruomenė;
  • Vilniaus (Pilaitės) Šv. Juozapo parapijos bendruomenė;
  • Vilniaus Šv. Kazimiero (jėzuitų) bažnyčios bendruomenė;
  • Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos bendruomenė;
  • Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo Arkikatedros Bazilikos parapijos bendruomenė.
Džiaugiamės, kad prie programos ruošiasi prisijungti:
  • Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos bendruomenė;
  • Varėnos Šv. arkangelo Mykolo parapijos bendruomenė;
  • Vilniaus (Kalvarijos) Šv. Kryžiaus Atradimo parapijos bendruomenė;
  • Vilniaus Šv. Jono Bosko parapija;
  • Vilniaus Šv. Jono Pauliaus II parapijos bendruomenė.

Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ informacija