Vilniaus arkivyskupijos žinios 2020-07-31

Mielieji,

Lietuvos vyskupai, atsižvelgdami į pasikeitusią epidemiologinę situaciją, ragina tikinčiuosius bažnyčiose ir bažnytinių renginių vietose laikytis 2 metrų atstumo, o jei tokios galimybės nėra – dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes. Daugiau vyskupų rekomendacijų – LVK pranešime.

Šventasis Tėvas rugpjūtį kviečia melstis už visus žmones, kurie dirba jūroje ir gyvena iš jūros, taip pat už jūrininkus, žvejus ir jų šeimas.

Sekmadienį, rugpjūčio 2 dieną, visose katedrose ir parapijinėse bažnyčiose galima pelnyti visuotinius Porciunkulės atlaidus: reikia būti malonės stovyje arba atlikti išpažintį, priimti šv. Komuniją, sužadinant pasiryžimą vengti kiekvienos, kad ir mažos nuodėmės. Aplankyti katedrą arba parapijos bažnyčią, ten pamaldžiai sukalbėti „Tėve mūsų“ maldą ir Tikėjimo išpažinimą.

Kunigų paskyrimai Vilniaus arkivyskupijoje, 2020 m. liepa (papildyta)
Marijos radijo laida su Vilniaus ir Kauno arkivyskupais apie seminaristų ugdymo pokyčius
Vasaros stovyklos vaikams, jaunimui, šeimoms

Kalendorius:
Liepos 31 d. 20.00 val. Maldos ir šlovinimo vakaras Dievo Gailestingumo šventovėje
Rugpjūčio 1–2 d. Adoracija Kristaus laiptų koplyčioje (šalia Bernardinų bažnyčios)
Rugpjūčio 2 d. 11.00 val. Piligriminis žygis „Se­sers Van­dos Bo­ni­šev­skos ir Helenos Majevskos pėd­sa­kais“ iš Buivydžių į Pričiūnus
Rugpjūčio 9 d. 9.00 val. Palūšės bažnyčioje – prieš 50 metų šv. Lauryno atlaiduose darytų fotografijų paroda
Rugpjūčio 12–16 d. Tylos rekolekcijos merginoms Šv. Jono kontempliatyviųjų seserų vienuolyne Vilniuje (registracija)
Rugpjūčio 15 d. 16.00 val. Grigališkojo choralo koncertas „Ave Maria, Ave Maris stella“ Vilniaus arkikatedroje bazilikoje
Rugpjūčio 15 d. 17.00 val. Žolinė Bernardinuose
Rugpjūčio 16–19 d. Rekolekcijos apie pašaukimą 17–30 metų merginoms pas Asumcion seseris Vilniuje (registracija)
Rugpjūčio 16 d. 16.00 val. Grigališkojo choralo koncertas „Ave Maria, Ave Maris stella“ Vilniaus šv. Teresės bažnyčioje
Rugpjūčio 21–23 d. Krikščioniškosios meditacijos savaitgalis pagal šv. Ignaco metodą (Vilniuje). Tema „Jūs neturite, nes neprašote, prašykite ir gausite“ (registracija)
Rugpjūčio 24–28 d. Dieninė vaikų stovykla Vilniaus Pal. J. Matulaičio parapijoje (registracija)
Rugpjūčio 28–30 d. Krikščioniškosios meditacijos savaitgalis pagal šv. Ignaco metodą Trinapolio rekolekcijų namuose. Tema „Ko nori, kad tau padaryčiau? Viešpatie, kad regėčiau“ (registracija)

Naujienos iš parapijų ir bendruomenių:
Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ ieško logopedo ilgalaikei savanorystei
Rugpjūtį šeimos centras kviečia sužadėtinius į pasirengimo santuokai grupę (kursai vyks nuotoliniu būdu)
Vilniaus Visų Šventųjų parapijos šeimos paramos centras nuo rugsėjo kviečia įsitraukti į savanorių gretas
Išleistas naujas žurnalo vaikams „Bitutė“ numeris ir naujas žurnalo jaunimui „Ateitis“ numeris
Šeštadieniais – ekskursijos po Katedros požemius ir Bažnytinio paveldo muziejų (registracija)
Ateitininkai kviečia 8–12 klasių moksleivius į vasaros akademiją „Žmogaus vidaus dirigentas“ (registracija)
VAJC surengė „Išlikimo dieną ministrantams“. Renginio įspūdžiai trumpame vaizdo įraše
Įspūdžiai iš vasaros stovyklų su: Vilniaus Arkikatedros bendruomene, Vilniaus Šv. Jono Bosko parapija, Visų Šventųjų šeimos paramos centru, Vaidotų Šv. apaštalo Pauliaus Atsivertimo parapija, Vilniaus Šventosios Dvasios parapija.

Kviečiame informaciją siųsti el. paštu komunikacija@vilnensis.lt.

Užsiprenumeruoti „Vilniaus arkivyskupijos žinias“ el. paštu galima išsiunčiant tuščią laišką adresu sympa@lists.lcn.lt, įrašius „subject/tema“ lauke: subscribe vn_info. Atsisakyti prenumeratos galima įrašant unsubscribe vn_info.